Spowolnij upływ czasu

markemed.com.pl

Spowolnij upływ czasu

Młodość ach ta młodość. Która kobieta nie chciałaby zatrzymać lub też cofnąć czasu.

Walka z upływającym czasem jest zmorą dla wielu dojrzałych kobiet. Uparcie i żmudnie borykają się one ze zmarszczkami, z brakiem jędrności skóry. Walka ta bywa długa i niestety nie zawsze udaje się uzyskać zadowalające efekty.

Niewątpliwie prawdą jest, że czasu nie da się zatrzyma. Można jednak próbować walczyć z oznakami jego upływu czyli ze zmarszczkami. Można próbować spowolnić pojawianie się zmarszczek na twarzy. Pewnymi zabiegami można je również spłycić i w końcu sprawić że staną się prawie niewidoczne. Najczęstsze, i najbardziej nielubiane przez kobiety są zmarszczki w postaci bruzd na czole, kurzych łapek, bądź też po prostu zmarszczek mimicznych. Mężczyźni również nie lubią zmarszczek, czasami im przeszkadzają, na pewno nie jednak w tak takim stopniu jak kobietom.

To kobiety walczą o to aby mieć gładką i ciągle młodą skórę. Nowoczesna medycyna estetyczna przychodzi tutaj z pomocą. Z pewnością wiele kobiet zainteresuje się zabiegiem jakim jest botoks. Nazwa znana zasadzie wszystkim. Nie wszyscy jednak wiedzą na czym polegają zabiegi z użyciem botoksu, gdzie można je wykonać oraz jaka jest cena takich zabiegów.

Botoks można wykonać w różnych miastach. Czy to będzie botox Kraków czy to będzie botox Warszawa to niezależnie od tego w jakim mieście będzie się wykonywało dany zabieg na jego cenę ma wpływ jakoś wykorzystywanych preparatów oraz renoma i doświadczenie kliniki medycyny estetycznej. Botox jest substancją która wykorzystywana była początkowo w medycynie a pośredni odkryto jej, można mówić skutki uboczne, w postaci wygładzania zmarszczek. Zadaniem toksyny botulinowej bo taką nazwę nosi właśnie botoks jest wygładzanie zmarszczek poprzez relaksacje mięśni twarzy. Zabieg przeprowadza się poprzez iniekcje czy wstrzykiwanie w odpowiednie miejsca toksyny botulinowej. Podczas zabiegu wykonywany jest znieczulenie miejscowe. Zabieg wykonywany jest przy pomocy bardzo cienkiej igły. Trwa od około 20 minut w zależności od miejsca oraz ilości wstrzykiwanego preparatu. Najczęściej wstrzykiwany jest on w okolicach czoła, brody, szyi, również wokół oczu, czy między brwiami. Efekty można zauważyć już po kilku dniach od zabiegu, natomiast pełny efekt działania preparatu obserwuje się około dwóch tygodniach od wykonania danego zabiegu. Należy zaznaczyć, że takie zabiegi nie są trwałe i należy powtórzyć je po około sześciu miesiącach, ponieważ tyle mniej więcej preparat utrzymuje się w skórze. Bezpośrednio po zabiegu należy nie wykonywać ciężkiej pracy, zbytnio nie pochylać się, unikać wysokich temperatur. Można wykonywać codzienne czynności lecz warto się oszczędzać przez jakiś czas. Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej przynoszą bardzo dobre efekty w niwelowaniu zmarszczek. Jeśli zabieg wykonywany jest w renomowanym miejscu, przez doświadczoną osobę i sprawdzonym preparatem wówczas jest on bezpieczny. Jak ze wszystkim, również z botoksem nie należy przesadzać.