Innowacyjna metoda- lifting przy użyciu nici PDO

markemed.com.pl

Innowacyjna metoda- lifting przy użyciu nici PDO

Zmarszczki to zmora wielu kobiet, czasami również i mężczyźni się nimi przejmują.  Pojawiają się one już u osób po już 30 roku życia. Natomiast wiadomo, że ich ilość zwiększa się wraz z wiekiem. U osób starszych zaobserwować można zaniki objętości w skórze twarzy. Nie jest już taka jędrna, zmarszczki są bardziej widoczne.  

Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Jest dużo różnego rodzaju zabiegów do wyboru, których zadaniem jest redukcja zmarszczek,  poprawa wyglądu twarzy ujędrnienie, dodanie objętości czy wygładzenie. 

Na który zabieg warto się zdecydować? 

W zależności od tego jaki efekt chce się osiągnąć. Hitem ostatniego czasu ze względu na rewelacyjne efekty stały się nici PDO. Są to nici wymyślone w Korei które stały się hitem na całym świecie.

Cała koncepcja zabiegu polega na tym że wszczepia się pod skórę rozpuszczalne nici. One rozpuszczając się mają za zadanie pobudzać syntezę kolagenu, fibroblastów, angiogenezę. Dzięki tym niciom zmarszczki znikają, owal twarzy jest podniesiony, wzmacniają się również obwisłe tkanki, dzięki czemu uzyskujemy efekt liftingu skóry. Nici PDO  zawierają specjalne haczyki które wzmacniają strukturę skóry. Już od razu po ich szczepieniu następuje wymodelowanie owalu twarzy. Nici tych można użyć nie tylko na twarzy ale również na szyi.

Gdzie można wykonać taki zabieg ? 

Otóż wykonać można na przykład lifting szyi w Katowicach , w Warszawie,  Krakowie, być może również w innych miastach znajdują się gabinety medycyny estetycznej które posiadają w swojej ofercie zabiegi z wykorzystaniem nici PDO. 

 Z czego zbudowane są nici PDO? 

Nici czy zbudowane są z polidioksanon który ulega całkowitemu wchłonięciu przez organizm z  biegiem czasu. Efekt iftingu nie jest wieczny utrzymuje się on przez około 2 lata, ale już po czterech tygodniach widoczne są znaczne oznaki poprawy wyglądzie skóry. Efekt ten potęguje się z upływem czasu. Maksymalny efekt liftingu oraz wygładzenia osiąga się po około 2 do 3 miesięcy po wykonanym zabiegu.

Zaletą zabiegu z wykorzystaniem nici PDO jest na pewno to, że nie jest konieczna ingerencja chirurgiczna. Ponadto zabieg jest bezpieczny oraz bezbolesny. Efekt utrzymuje się dosyć długo. Nici wykorzystuje się do ujędrniania twarzy, szyi do likwidowania zmarszczek, lecz również w celu ujędrnienia piersi czy leczenia rozstępów na ciele. Dzięki temu zabiegowi można uzyskać młodszy wygląd twarzy. Istotne jest również to,  że do wykonania tego zabiegu nie ma znaczenia pora roku gdyż światło słoneczne nie jest przeciwwskazaniem do jego wykonania. 

Jeśli chodzi o przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu są to:

  •  zaburzenia krzepliwości krwi
  •  terapia przeciwzakrzepowa 
  • zmiany chorobowe skóry
  •  choroby nowotworowe
  •  otwarte rany
  •  okres ciąży oraz karmienia piersią 

Przed zabiegiem lekarz przeprowadza konsultacje z pacjentem omawiając szczegółowo ewentualne przeciwwskazania wskazując jak zabieg będzie wyglądał oraz ile będzie trwał. Najczęściej zabieg trwa około godziny. Średnio do liftingu twarzy używa się od 40 do 50 nici. Skóra jest najpierw znieczulana kremem a następnie lekarz implantuje nici we wskazane miejsca.

Po wykonanym zabiegu na skórze mogą utrzymywać się zaczerwienienia które jednak powinny zniknąć w przeciągu 5 godzin po wykonaniu zabiegu.

Nie ma żadnych przeciwwskazań aby po liftingu nićmi PDO powrócić do codziennych czynności.

 

Jedna odpowiedź

  1. Barbara pisze:

    Polecam jeśli macie tak zwane chomiki…. Wbrew pozorom to nie zmarszczki pokazują ile kto ma lat ale to okropne opadanie twarzy, z którym ostatnio się zmagałam. Zabieg odjął mi prawie 10 lat.

Możliwość komentowania została wyłączona.