Skuteczne metody wybielania zębów- czy jest to możliwe w domu?

markemed.com.pl

Skuteczne metody wybielania zębów- czy jest to możliwe w domu?

stomatologia estetyczna

Rację ma ten kto powiedział, że zęby mogą być powodem kompleksów. Przebarwione zaniedbane nieleczone zęby to często powód do wstydu

 

Często wynika to z faktu,  że ludzie boją się chodzić do dentysty. Wizyta w gabinecie stomatologicznym przyprawia ich o gęsią skórkę. 

Należy jednak pamiętać że dbanie o zęby jest koniecznością! Z powodu nieleczonych zębów, w organizmie człowieka może rozwijać się wiele chorób. Próchnica jest chorobą, mającą wpływ na cały organizm. Jej lekceważenie przyniesie wiele szkody. 

Jeśli ktoś boi się dentysty, powinien mieć na uwadze, że obecnie istnieje wiele różnych metod znieczulenia przed leczeniem. Nie musi to być znieczulenie z użyciem igły i strzykawki, a nowoczesne komputerowe znieczulenie, gdzie cały sprzęt przypomina wyglądem raczej długopis niż igłę. Taki rodzaj znieczulenia jest mniej bolesny, ponieważ znieczulenie dozowane jest komputerowo, w odpowiedniej ilości. 

 

Kiedy zęby są już wyleczone wówczas jest dobry czas, aby zająć się ich wyglądem.  Na pierwszy rzut powinno pójść tutaj usuwanie kamienia nazębnego oraz osadu. Gabinety stomatologiczne oferują piaskowanie wraz z usuwaniem kamienia jak również z fluoryzacją. Takie pakiety są dostępne niemal w każdym gabinecie stomatologicznym. Jeśli ktoś ma większy problem z wyglądem zębów może zainteresować się stomatologią estetyczną. Stomatologia estetyczna to nie tylko leczenie, odbudowywanie, naprawianie zębów, ale również ich prostowanie czy wybielanie 

 

.Jeśli chcesz chcę wybielić zęby powinien najpierw rozprawić się z kamieniem nazębnym oraz osadem. Jeśli już to zrobił wówczas może pomyśleć o odpowiednim dla siebie sposobie wybielania. 

 

Wybielanie zębów jest jednym z najpopularniejszych zabiegów stomatologicznych który można wykonać również w domu. Należy jednak pamiętać że trzeba korzystać ze sprawdzonych preparatów najlepiej zakupionych w gabinetach dentystycznych. W zaciszu domowym można wykonać wybielanie zębów aczkolwiek nie będą to tak spektakularne rezultaty jak te które można osiągnąć u dentysty. 

Stomatolodzy bowiem mają w swojej ofercie preparaty wybielające o wyższym stężeniu, niż te które dostępne są do kupienia w sklepach. 

Na czym polega zabieg wybielania zębów? 

Wybielanie zębów jest to rozjaśnianie ich barwy o kilka tonów. Zęby jak wiadomo przebarwiają się od picia dużej ilości kawy, herbaty bądź też czerwonego wina. Przyczyną jest także palenie papierosów. To wszystko sprawia, że na zębach osadza się kamień nazębny oraz płytka nazębna, przebarwienia. 

 

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne? 

 

Jeśli wybielanie zębów przeprowadzone jest pod okiem profesjonalisty, który zachowuje wszelkie zasady bezpieczeństwa, wówczas można uznać, że jest to zabieg bezpieczny. Inaczej jest w sytuacjach kiedy pacjent sam w domu chce wybielić zęby i kupuje preparaty z różnych, niekoniecznie legalnych źródeł wówczas można sobie naprawdę zaszkodzić.

 

Jakie są metody wybielania zębów? 

 

Wybielić zęby można u dentysty przy pomocy lampy naświetlającej, jak również wybielić przy pomocy nakładek na zęby. Wybielanie przy pomocy lampy polega na tym że na zęby nanoszony jest żel wybielający mający wysokie stężenie i to jego działanie jest wzmocnione poprzez naświetlanie lampą. Efekt widoczny jest od razu.  Zabieg takie trwa od jednej do dwóch godzin. Przy pomocy metody nakładkowej stomatolog wykonuje szyny do wybielania zębów, które są odciskami szczęki pacjenta. Muszą być one dobrze dopasowanie tak, aby żel wybielający który nakłada się na te nakładki dokładnie przylega do zębów. Takie nakładki wypełnia się żelem i nakłada na noc bądź na kilka godzin w zależności od stężenia preparatu. Minusem takiego zabiegu jest to że kilka dni po jego wykonaniu nadal trzeba trzymać tak zwaną “białą dietę”, zrezygnować z picia kawy, herbaty, wina, aby umocnił się ostateczny efekt wybielania. Najszybszą metodą wybielanie jest z pewnością wybielanie zębów przy pomocy lasera. Efekt jest bardzo szybki jednak trzeba przyznać że jest to metoda droższa od pozostałych. 

 

Jeśli ktoś chce wybielić zęby w domu może kupić gotowy preparaty w aptece powinien go stosować zgodnie z instrukcją. Efekt wybielania można wzmocnić poprzez stosowanie specjalnych past wybielających, które mają wyższą ścieralność czy niż w tradycyjne pasty. Należy uważać z wybielaniem zębów samodzielnie w domu aby nie uszkodzić szkliwa nie osłabić go oraz nie przyczynić się do powstania nadwrażliwości zębów.

 

Jedna odpowiedź

  1. Anna pisze:

    Próbowałam wielu sposobów wybielania zębów w domu i jedyne czego się nabawiłam to…. nadwrażliwość zębów. Tak wiec nie polecam, bo mozna sobie zaszkodzić. Czy było wybielenie? Tak ale raczej minimalne tak więc myśle sobie z perspektywy czasu, ze niepotrzebnie wydawałam kasę i mogłam po prostu od razu wybrać się do stomatologa.

Możliwość komentowania została wyłączona.