Stomatolog-nie taki dzieciom straszny

markemed.com.pl

Stomatolog-nie taki dzieciom straszny

gabinet dentystyczny

Nie od dziś wiadomo że dzieci są trudnymi pacjentami zwłaszcza jeśli chodzi o wizyty w gabinetach stomatologicznych. Dziecko które jeszcze nigdy nie był w takim miejscu, dużo chętniej pójdzie do niego, bo nie wie jeszcze co je czeka.

Warto więc zadbać o to, aby pierwsza wizyta przebiegała w miłej atmosferze. na pierwszej wizycie w gabinecie stomatologicznym dziecko powinno zapoznać się z stomatologię jak również z wyposażeniem gabinetu z całym miejscem. dobry stomatolog dziecięcy będzie miał odpowiednie podejście do dziecka, nie przestrasz go. wiele nowoczesnych gabinetów stomatologicznych prowadzi obecnie wizyty adaptacyjne dla dzieci bez dolnej granicy wieku.

Takie takim przyjaznym miejscem jest z pewnością gabinet dentystyczny w Krakowie. W nowoczesnych gabinetach stomatologicznych stosuje się przede wszystkim odpowiedniego rodzaju znieczulenie dla dzieci. Jest to najczęściej bezbolesne znieczulenie komputerowe kropka niektóre gabinety oferują swoim małym pacjentom gaz rozweselający czyli sedacja wziewna podtlenkiem azotu. zastosowanie tego rodzaju znieczulenia umożliwia leczenie zębów u bardzo wrażliwych pacjentów. ponadto zwrócić warto uwagę czy w danym gabinecie stosowane są w najwyższej jakości materiały wolne od bpa.

 

Dzieci są o tyle trudnymi pacjentami że bardzo szybko wyłapują nieszczerość dorosłych. Z łatwością rozpoznają wymuszony uśmiech czy podstępne prośby rodziców. Bardzo duże znaczenie ma podejście lekarza stomatologa dla dzieci z pewnością będzie im łatwiej oswoić się z danym miejscem kiedy lekarz pozwoli obejrzeć gabinet pokażę do czego służy fotel dentystyczny ze znajomymi dziecko z narzędziami pokażę lusterko zaświeć lampą dziecko wówczas wie czego się spodziewać w danym gabinecie .to w jakiej atmosferze przebiegnie pierwsze oraz kolejne wizyty będzie miało bardzo duże znaczenie dla dziecka oraz wpłynie na jego postrzeganie gabinetu stomatologicznego w przyszłości.  konieczny jest dążenie do zminimalizowania strachu do takiego poziomu w którym dziecko będzie mogło go samodzielnie przezwyciężyć kropka tutaj właśnie bardzo pomocny jest gaz rozweselający który nie powoduje zupełnego wyłączenia świadomości natomiast pozwala zachować w pamięci obraz bez lęku oraz stresu.

W ostatecznym sytuacjach, kiedy dzieci bardzo ciężko z naszą leczenie w gabinecie stomatologicznym można u nich zastosować całkowitą narkozę podczas leczenia stosuje się jedynie w skrajnie nasilonej fobii przed leczeniem zębów. już od najmłodszych lat warto dzieci oswajać ze znieczuleniem jakim jest bezbolesne znieczulenie komputerowe. W nim pod kontrolą mikroprocesora który mierzy ciśnienie parcjalne w tkankach podawany jest lek znieczulający. wówczas podczas leczenia pacjent może czuć się zrelaksowany. W niektórych gabinetach dzieci mają możliwość oglądania bajek podczas leczenia bądź słuchania muzyki. Ponadto wiele gabinetów oferuje kolorowe wypełnienia co jest dodatkową atrakcją dla dzieci.

Każda wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym powinna kończyć się wręczeniem mini upominku którym może być naklejka breloczek bądź inny mały upominek który utrwali pozytywny obraz gabinetu stomatologicznego w oczach dziecka.