Piękny, młody wygląd bez użycia skalpela

markemed.com.pl

Piękny, młody wygląd bez użycia skalpela

Nowoczesny sposób na piękną skórę bez niedoskonałości i zmarszczek, w dodatku bezbolesny? Lasoreterapia. Dostępna także w Krakowie.

 

Zadbany wygląd to dobre samopoczucie

Korzystanie z dobrodziejstw medycyny estetycznej jest obecnie bardzo popularne. Zadbany wygląd, wbrew pozorom, nie jest kwestią próżności, ale jest kluczem do dobrego samopoczucia. I nie chodzi tu tylko o zmarszczki, które cieszą się złą sławą, ale poważniejsze problemy skórne. Choćby blizny potrądzikowe oraz przebarwienia, które skutecznie mogą zniszczyć pewność siebie oraz wpędzić w kompleksy. Laseroterapia, to także sposób na pozbycie się niechcianej pamiątki, jaką jest tatuaż. Zabiegi z użyciem lasera posiadają bardzo szerokie zastosowanie i dlatego są cenione przez osoby dbające o swój wygląd. W dużym mieście, takim jak Kraków nie jest problemem znalezienie odpowiedniego miejsca, które oferuje laseroterapię. Jakie zabiegi należą do najpopularniejszych?

  • zamykanie naczynek
  • usuwanie tatuaży i blizn
  • fotoodmładzanie
  • depilacja

Należy zaznaczyć, że zabiegi z użyciem lasera nie są bolesne oraz przynoszą szybkie efekty. I co ważne, laseroterapia jest bezinwazyjna, co oznacza że po jej zastosowaniu, nie ma żadnych śladów. Bez skalpela, blizn oraz rekonwalescencji. Profesjonalnym sprzętem do takich zabiegów dysponuje na przykład laseroterapia w Klinice Dermamed w Krakowie.

Zegar biologiczny zacznie zwalniać

Jaka jest zasada działania lasera frakcyjnego? Pod wpływem wytwarzanego przez urządzenie promieniowania, komórki skóry właściwej zaczynają tworzyć nowe struktury kolagenu, a w konsekwencji prowadzą do jego remodelowania. Dzięki temu wszelkie niedoskonałości, przebarwienia oraz blizny zostają usunięte, cera staje się gładka, a zmarszczki wygładzone. Laseroterapia jest również zalecana w przypadku rozszerzonych porów oraz w celu odświeżenia cery. Jest to więc doskonały sposób na zatrzymanie zegara biologicznego. Natomiast w przypadku zastosowania odpowiedniego lasera na inne części ciała, możliwe jest też usunięcie rozstępów, nawet tych głębokich. Jednym z najbardziej znanych zabiegów, do którego wykorzystywana jest laseroterapia, jest usuwanie owłosienia. Gładkie nogi bez używania maszynki? Wystarczy kilka sesji laserowych, żeby na stałe pożegnać się z uciążliwym goleniem lub bolesną depilacją woskiem. Także rozszerzone naczynka, które wyglądają mało estetycznie i bywają przyczyną kompleksów znikną przy pomocy tego urządzenia. Jak widać, laseroterapia to prawdziwe remedium na piękny wygląd cery. Lepiej więc sprawdzić, gdzie można wykonać taki zabieg w mieście Kraków i szybko zarezerwować termin. A jak wygląda laseroterapia? Na początku jest przeprowadzany szczegółowy wywiad, który określi nasze potrzeby oraz zakwalifikuje do jego wykonania. Następnie skóra jest oczyszczana oraz w razie konieczności jest nakładany specjalny krem znieczulający. Podczas samego zabiegu, głowica lasera jest przesuwana po twarzy. Można zamknąć oczy i odprężyć się. Zabieg, w zależności od potrzeb, należy powtórzyć kilkukrotnie.

Spłyci nawet głębokie zmarszczki

Wybierając miejsce, w którym chcielibyśmy skorzystać z laseroterapii na pewno warto zwrócić uwagę na sprzęt, jakim dysponuje gbianet. Musi być on najwyższej klasy, nowoczesny oraz przez to umożliwiający przeprowadzenie wiele rodzajów zabiegów. Biorąc pod lupę także Kraków, lepiej sprawdzić jakim laserem dokładnie dysponuje gabinet. Najlepiej, żeby posiadał laser frakcyjny zarówno ablacyjny, jak i nieablacyjny. Czym różnią się one między sobą? Przede wszystkim intensywnością promieniowania, co z kolei przekłada się na efekty. Laser nieablacyjny jest dużo łagodniejszy, ponieważ przy laseroterapii z jego wykorzystaniem, woda w komórkach skóry jest tylko podgrzewana (nie dochodzi do jej odparowywania), przez co naskórek nie łuszczy się i szybciej dochodzi do jego wygojenia. Jest dedykowany do mniejszych problemów skórnych. Z kolei laser frakcyjny ablacyjny wnika nie tylko do powierzchni skóry, ale również w jej głębsze warstwy. Efekty jego użycia są naprawdę oszałamiające, potrafi zwalczyć głębokie zmarszczki, blizny a nawet uciążliwe rozstępy. Oczywiście w tym przypadku trzeba się liczyć z procesem gojenia, lecz efekty, bez wątpienia, są tego warte. Czego można się spodziewać do kilku dni po takim zabiegu? Miejsca na skórze, które były poddane laseroterapii z pewnością będą zaczerwienione i nieco opuchnięte, następnie wystąpi ich przesuszenie, a w końcowej fazie złuszczenie naskórka. Sprzętem nieablacyjnym i ablacyjnym dysponuje na przykład laseroterapia w Klinice Dermamed w Krakowie.