Kobiecy problem? Ginekologia estetyczna pomaga!

markemed.com.pl

Kobiecy problem? Ginekologia estetyczna pomaga!

estetyka ginekologiczna

 

Ginekologia estetyczna to nadal dla wielu osób temat tabu. Wiele kobiet wstydzi się podejmować ten temat. Niestety mnóstwo kobiet na świecie w tym również Polki doświadczają na skutek porodu różnych zmian ginekologicznych. Ponadto wpływ na to ma upływający czas. Z biegiem lat zmienia się ciało kobiety, nie zawsze na lepsze. Pewne zmiany mają wpływ na komfort życia seksualnego, na zdrowie, na samopoczucie.

Czy jest jakiś sposób aby uporać się z tymi intymnymi problemami?

 

Z pomocą przychodzi tutaj ginekologia estetyczna. Jest to dziedzina ginekologii która zajmuje się leczeniem wad, poprawą wyglądu miejsc intymnych. Estetyka ginekologiczna w Bielsku jest na bardzo wysokim poziomie. Można tam udać się do kliniki medycyny estetycznej i tam dowiedzieć się na temat oferowanych zabiegów. Najczęściej pacjentki zgłaszają się z problemami dotyczącymi suchości pochwy oraz problemem nietrzymania moczu. Problem suchości pochwy dotyczy przede wszystkim pacjentek w okresie menopauzy. Ta suchość może powodować wówczas ból podczas stosunku płciowego, mogą pojawiać się podrażnienia, swędzenie czy również pieczenie. Spowodowane jest to tym, że w organizmie kobiety spada ilość fibroblastów i kolagenu. Ponadto aktywność gruczołów śluzowych zmniejsza się.

Problem nietrzymania moczu może dotyczyć już młodych kobiet. Problem ten pojawia się często po porodach. Nie jest to komfortowa sytuacja dla kobiet,  często wstydzą się one udać z tym problemem do lekarza. Liczą na to że samo przyszło to samo przejdzie. Nie zawsze tak jest. Dobrym rozwiązaniem jest udanie się do specjalisty, który z pewnością jest w stanie pomóc na taki problem.  Niemal w każdym przypadku możliwa jest korekta niedoskonałości bez względu na to czy defekt jest związany z wadą wrodzoną czy jest to może defekt nabyty powstały na przykład w wyniku uszkodzenia przy porodzie, czy w wyniku starzenia się organizmu.

Zabiegi oferowane przez ginekologię estetyczną przywracają prawidłowy wygląd oraz funkcje narządu intymnym. Zwiększa się wówczas poczucie komfortu kobiety nie tylko fizyczne ale również poprawia jej samopoczucie co jest bardzo ważne w przypadku chęci odbudowania relacje z partnerem. Ginekologia estetyczna oferuje takie zabiegi jak:

  • waginoplastyka jest to inaczej plastyka pochwy z tego zabiegu mogą skorzystać panie o których pojawił się dyskomfort po porodzie siłami natury, kiedy to poluźniły się mięśnie oraz krocze i pochwa jest zbyt rozciągnięta
  •  labioplastyka jest to inaczej plastyka warg sromowych to zabieg przeznaczony dla kobiet które mają zdeformowane bądź przerośnięte wargi sromowe mniejsze 
  • hymenotomia jest to przebicie chirurgiczne błony dziewiczej która u pewnej części kobiet jest mocna i gruba co uniemożliwia jej naturalne pęknięcie 
  • powiększanie punktu G wskazane jest dla kobiet które pragną zwiększenia doznań seksualnych 
  • hymenoplastyka jest to z kolei zabieg który przywraca błonę dziewiczą, często = za takim zabiegiem przemawiają względy religijne 

To tylko niektóre z zabiegów oferowanych przez ginekologię estetyczną. Oprócz wymienionych Istnieje wiele innych które pomagają na różne kobiece problemy. 

 

Jedna odpowiedź

  1. Katarzyna pisze:

    Nigdy nie sądziłam, że dopadnie mnie problem nietrzymania moczu ale jednak, dopadło mnie. Jestem młodą osobą i problemu nabawilam się po drugiej ciąży. Drugi poród w przeciwieństwie do pierwszego miałam bardzo trudny oraz długi. Cała sytuacja była dla mnie kłopotliwa bo wstydziłam sie nawet wyjść z domu. Ćwiczylam ale pomógł dopiero zabieg, naprawdę warto jest się czasami na coś takiego zdecydować.

Możliwość komentowania została wyłączona.