Gwiazda wśród wypełniaczy- kwas hialuronowy

markemed.com.pl

Gwiazda wśród wypełniaczy- kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest substancją która jest obecnie często wykorzystywana w kosmetykach, a wszystko dzięki swoim właściwościom. 

Dlaczego ta substancja jest tak popularna?

Kwas hialuronowy swoją popularność zawdzięcza zdolność wiązania wody dlatego, też jest polecany dla cery suchej oraz odwodnionej. Substancję tą używa się również jako wypełniacz zmarszczek, aby zniwelować oznaki starzenia skóry.

Czym dokładnie jest ta substancja?

Kwas hialuronowy w organizmie człowieka występuje naturalnie w postaci soli sodowej (hialuronian sodu). Substancji tej jest najwięcej w skórze,  mazi stawowej jak również w ciele szklistym oka. Ponadto jest w tkance łącznej oraz płynach ustrojowych. Jest budulcem ścian naczyń krwionośnych. Kwas hialuronowy stanowi ważny składnik skóry wraz z kolagenem odpowiada za poziom nawilżenia. Każda jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać aż 250 cząsteczek wody.  Kiedy poziom kwasu hialuronowego obniża się, wówczas również dochodzi do degeneracji włókien kolagenowych. Efektem jest skóra która staje się bardziej wiotka, mniej jędrna, pojawiają się na niej również zmarszczki. Również dla stawów kwas hialuronowy ma duże znaczenie. Warunkuje on sprężyste właściwości płynu stawowego. Kiedy dochodzi do zwyrodnienia stawów może to oznaczać że w organizmie padło stężenie kwasu hialuronowego.

Ze względu na swoje niezwykłe właściwości kwas hialuronowy jest często wykorzystywany w kosmetyce.

W gabinetach kosmetycznych można wykonać wiele różnych zabiegów z użyciem tej substancji. Kwas hialuronowy w Gliwicach w gabinetach medycyny estetycznej podawany jest w celu naturalnemu przeciwdziałaniu starzeniu się skóry. Substancja ta pozwala wypełnić zarówno bruzdy oraz zmarszczki, ale również wymodelować twarz,  ponadto przywrócić jej proporcje. Za pomocą kwasu można wymodelować nie tylko okolice oczu, brody ale również wymodelować nos, usta, poprawić linię żuchwy czy nawet podnieść linie brwi. Substancja ta wykorzystywana jest nie tylko w celu poprawy wyglądu twarzy, ale również na dłoniach, łokciach, dekolcie oraz szyi. Efektem wykonanych zabiegów będzie młodziej wyglądająca skóra.

Kwasu hialuronowego nie wykorzystuje się u osób które mają:

  • cukrzycę aktywne zakażenia,
  • choroby autoimmunologiczne, 
  • są w okresie ciąży bądź karmienia piersią,
  • mają uczulenie na kwas hialuronowy,
  • cierpią na różnego rodzaju nowotwory.

Wszystkie dokładne przeciwwskazania z pewnością zostaną przedstawione w gabinecie medycyny estetycznej. Każdy musi zostać o nich poinformowany. Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są bezpieczne, rzadko pojawiają się powikłania.

Substancja ta jest dobrze tolerowana przez organizm. Na zabiegi wygładzenia zmarszczek decydują się nie tylko kobiety, ale również mężczyźni coraz chętniej korzystają z dobrodziejstw dzisiejszej medycyny estetycznej. Nowoczesny mężczyzna nie wstydzi się chodzić do kosmetyczki, również chce wyglądać młodo i  atrakcyjnie.

Zaletą zabiegów kosmetycznych z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, jest to, że efekt który się uzyskuje jest naturalny i nie przerysowany. 

 

Jedna odpowiedź

  1. Lena pisze:

    Regularnie stosuję na bruzdy wokół ust. Mam skłonność do sporych bruzd nosowo wargowych co jest spowodowane przez intensywną mimikę. Jestem zadowolona z efektów i zabiegi robię co rok. Botoks trzyma się u mnie pół roku, ale kwas hialuronowy o wiele dłużej. Tak wiec zabieg nie jest tak drogi…

Możliwość komentowania została wyłączona.