Trening elektrostymulacji mięśniowej. Jakie efekty dają urządzenia do EMS?

markemed.com.pl

Trening elektrostymulacji mięśniowej. Jakie efekty dają urządzenia do EMS?

Trening EMS, czyli elektrostymulacji mięśniowej to obecnie jeden z najpopularniejszych treningów oferowanych w siłowniach. Co warto o nim wiedzieć?

Wystarczy tylko 20 minut ćwiczeń tygodniowo, aby uzyskać doskonałe efekty treningowe. Jak to możliwe? Takie rezultaty dają urządzenia do EMS, czyli elektrostymulacji mięśniowej. Kiedyś taki sprzęt wybierany był przez profesjonalnych sportowców – teraz dostęp do niego posiada każdy, kto chciałby zadbać o swoją kondycję i sylwetkę.

Czym jest trening EMS?

Trening określany jako EMS, czyli Electrical Muscle Stimulation to specjalny typ treningu wspieranego przez urządzenia do EMS, czyli sprzęt emitujący impulsy elektryczne. Jego głównym celem jest dogłębna aktywacja pracy mięśni podczas ćwiczeń fizycznych.

Za pomocą urządzenia EMS można zyskać naprawdę dobre efekty – zredukować nadmiar kilogramów, poprawić pracę mięśni, zbudować ich masę i siłę, zmniejszyć dolegliwości bólowe ze strony mięśni i stawów. To zatem wszechstronne treningi, które rekomendowane są nie tylko dla osób ćwiczących profesjonalnie.

Urządzenia do EMS – jak to działa?

Kluczem efektywności treningów elektrostymulacji mięśniowej są urządzenia do EMS, czyli specjalne zestaw składający się z jednostki centralnej oraz z kombinezonu zakładanego przez osobę ćwiczącą. Oba te elementy są połączone ze sobą za pomocą przewodu lub też współpracują bezprzewodowo.

Urządzenia do EMS oferują szeroką gamę programów do wyboru, dlatego można dopasować je indywidualnie do konkretnego celu. Do dyspozycji są między innymi programy wzmacniające, programy cardio, programy relaksujące, a nawet specjalne programy dedykowane dla osób ze schorzeniami układu krążenia. Dodatkowo, urządzenia do ćwiczeń EMS pozwalają na tworzenie spersonalizowanych sesji treningowych, więc można dopasować program ich działania do wszystkich wymogów.

Podczas treningów osoba ćwicząca ma na sobie kombinezon z elektrodami – to one emitują impulsy elektryczne docierające do mięśni. Ćwiczenia mogą odbywać się razem z trenerem personalnym, ale również nowoczesne urządzenia do EMS wyposażone są w jednostki z ekranami, które pełnią rolę wirtualnego trenera – wtedy uczestnik treningu cały czas widzi, jakie ruchy musi wykonywać, aby uzyskać najlepsze efekty.

Więcej informacji o urządzeniach stosowanych do treningów elektrostymulacji mięśniowej można uzyskać na stronie internetowej firmy XBODY, która zaopatruje siłownie w specjalistyczny sprzęt tego typu: https://xbodypoland.com/urzadzenia-do-cwiczen-ems/.

Jakie rezultaty dają treningi wspierane przez urządzenia do EMS?

Za pomocą urządzenia do EMS można dostarczyć do mięśni impulsy elektryczne, które umożliwiają aktywowanie wielu partii mięśniowych – także mięśni położonych głęboko, które są trudne w wyćwiczeniu standardowymi metodami.

Zaletą treningów EMS jest to, że nie wymagają one dużo czasu, by przynieść doskonałe efekty. Wystarczy tylko około 20 minut, żeby osiągnąć rezultaty porównywalne nawet z 3-godzinnym treningiem na siłowni. Wobec tego ćwiczenia nie muszą być wtedy forsowne, aby uzyskać doskonałe efekty – urządzenia do EMS skutecznie wspierają każdy ruch, dzięki czemu w jego trakcie spala się jeszcze więcej kalorii, a mięśnie pracują jeszcze intensywniej.

Najważniejsze efekty treningów EMS:

  • zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej
  • wygładzenie skóry – ujędrnienie jej, zmniejszenie widoczności cellulitu
  • budowa masy mięśniowej
  • zwiększenie siły mięśni
  • poprawa definicji – rzeźby mięśni
  • lepsza kondycja całego organizmu
  • zmniejszenie bólów mięśniowych i stawowych
  • poprawa samopoczucia

Podsumowując, urządzenia do EMS to interesująca propozycja dla każdej osoby, która chciałaby uzyskać jeszcze lepsze efekty ćwiczeniowe bez konieczności systematycznego odwiedzania siłowni. To zatem skuteczny sposób na to, aby ćwiczyć bez nadmiernego wysiłku, ale za to z maksymalnymi rezultatami, które zapewnia elektrostymulacja mięśni. Właśnie dlatego coraz więcej siłowni decyduje się dzisiaj na wprowadzenie do swojej oferty urządzenia do EMS, które sprawdzą się nie tylko u zabieganych.