Lekarz wyłącznie dla kobiet-nie taki ginekolog straszny!

markemed.com.pl

Lekarz wyłącznie dla kobiet-nie taki ginekolog straszny!

ginekolog wilanów

Lekarzem specjalistą, który zajmuje się leczeniem i wyłącznie kobiet jest ginekolog. W Polsce osoby które są ubezpieczone w Narodowym Funduszu Zdrowia mogą korzystać z wizyty u ginekologa bezpłatnie. W przychodni specjalistycznej w której przyjmują lekarze ginekolodzy nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego. Na wizytę do tego specjalisty można się również udać do gabinetu prywatnego, wówczas jednak trzeba się liczyć z tym, że trzeba będzie zapłacić za konsultację. Ginekolog w Wilanowie podobnie również jak w Warszawie czy każdym innym mieście w Polsce jest specjalistą do którego udaje się zarówno nastolatki, kobiet dojrzałe, jak i kobiety po okresie menopauzy. Wizyta powinna odbyć się wtedy, kiedy w organizmie kobiety dzieje się coś co ją niepokoi, kiedy pojawiają się nietypowe objawy typu ból, pieczenie, swędzenie, problemy z miesiączkowaniem bądź inne dolegliwości układu rozrodczego, wówczas konieczna jest konsultacja z lekarzem ginekologiem.

Czy wizyty profilaktyczne są konieczne?

Jeśli kobiecie nie dokuczają żadna objawy wówczas profilaktycznie najlepiej jest pokazać się w gabinecie lekarskim przynajmniej raz w roku. Wraz w roku również warto wykonać profilaktyczne badanie cytologiczne, które jest niezbędne do tego aby we wczesnej fazie wykryć ewentualne nieprawidłowości oraz rozpocząć leczenie. Dlatego tak istotne jest profilaktyczne badanie się przynajmniej raz do roku.

Wizyta u ginekologa dla niektórych kobiet bywa wstydliwa, jest stresująca, zwłaszcza dla nastolatek, które jeszcze na takiej wizycie nie były. Warto więc się na nią udać z kimś bliskim kto doda otuchy: mamą, przyjaciółką, babcią. Lekarz ginekolog z pewnością podczas pierwszej wizyty wyjaśnij jak ona będzie wyglądała, na czym polega badanie ginekologiczne. Warto przypomnieć sobie również datę ostatniej miesiączki, bo o to na pewno zapyta lekarz. Lekarz ginekolog powinien również badać pacjentce piersi czy nie występują w nich żadne zmiany.. Najlepszym terminem na odbycie wizyty u lekarza ginekologa jest około 10 dni po zakończonej miesiączce. Wówczas piersi są najmniej bolesne i samo badanie ginekologiczne również sprawi kobiecie najmniejszy dyskomfort.

Kobiety w ciąży również powinny być pod stałą opieką lekarza ginekologa, już od pierwszych tygodni ciąży. Najlepiej jeszcze w momencie planowania ciąży udać się na wizytę do ginekologa, tak aby zrobić wcześniej wszystkie niezbędne badania. Być może lekarz zleci przyjmowanie witamin, kwasu foliowego, ponieważ jest to konieczne do prawidłowego rozwoju dziecka do prawidłowego przebiegu ciąży. Będąc w ciąży konieczne jest comiesięcznie wykonywanie zleconych przez lekarza badań oraz konsultacje tych badań na wizycie. Jeśli lekarz ginekolog uzna za konieczne podczas wizyty może wykonać badanie cytologiczne bądź USG przez powłoki brzuszne bądź USG dopochwowe.

Wizyty u lekarza ginekologa nie powinny być powodem do stresu i niepokoju. Lekarz ginekolog jest lekarzem jak każdy inny i obowiązuje go tajemnica lekarska, warto, a nawet trzeba przełamać strach i badać się profilaktycznie dla własnego zdrowia.