Poznaj zalety i wady powiększania ust kwasem hialuronowym

markemed.com.pl

Poznaj zalety i wady powiększania ust kwasem hialuronowym

Gabinety medycyny estetycznej proponują wiele różnych zabiegów upiększających. Mogą to być masaże, zabiegi wyszczuplające, zabiegi ujęrdniające, likwidujące zmarszczki, poprawiające wygląd poszczególnych partii ciała. Trzeba przyznać, że jednym z najczęściej wybieranych zabiegów jest zabieg powiększania ust. Obecnie najpopularniejszy metodą jest powiększenia ust przy użyciu kwasu hialuronowego.

Zabieg taki, wykorzystujący tą substancję nie tylko powiększa usta oraz poprawia ich kontur, ale ponadto znakomicie nawilża głębokie tkanki.

Dlaczego warto wybierać powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Otóż kwas hialuronowy jest to chemiczny związek organiczny który występuje w każdym organizmie każdego człowieka. Jest to wiec substancja w pełni bezpieczna dla człowieka. Dlatego też powiększanie ust w Rzeszowie Lublinie czy Poznaniu jest tak popularne gdyż wykonuje się te zabiegi powiększania właśnie z użyciem kwasu hialuronowego.

Kwas ten wypełnia przestrzenie międzykomórkowe, odpowiada za wiązanie wody. Często związek ten nazywany jest eliksirem młodości, nie bez powodu. Skóra po zastosowaniu kwasu hialuronowego znacznie poprawia swój wygląd. Jest on wręcz niezbędny aby utrzymać gładką skórę na ciele. Kwas w skórze pęcznieje oraz tworzy jakby sieć wypełniająca skórę przez zatrzymanie wody. Jest to bardzo skuteczny i popularny związek, dlatego też często używany jest w medycynie estetycznej.

Jakie są zalety powiększania ust kwasem hialuronowym?

Zaletą powiększania ust kwasem hialuronowym jest z pewnością to, że jest to zabieg małoinwazyjny, niechirurgiczny, a efekty widoczne są niemal od razu. Kwas hialuronowy wstrzykuje się w usta co pobudza do produkcji kolagenu. Można go używać również do wypełniania nie tylko ust, ale również zmarszczek oraz bruzd. Ponadto kolejną zaletą takiego zabiegu jest małe ryzyko powikłań.

Czy powiększanie ust kwasem hialuronowym ma jakieś wady?

Jeśli można mówić o wadach takiego zabiegu to można na przykład wymienić trwałość takiego zabiegu, a raczej nietrwałość. Nie ma co liczyć, że jeden zabieg wystarczy aby już przez całe życie mieć pięknie powiększone, pełne usta. Niestety zabieg należy powtarzać co kilka miesięcy bądź co najmniej raz do roku jeśli chce się utrzymać początkowy efekt. Ponadto przy wypełnianiu ust kwasem hialuronowym może się zdarzyć (choć występuje to bardzo rzadko) zasinienie, swędzenie skóry, bądź niewielka opuchlizna. Pacjenci podczas wykonywania zabiegu mogą odczuwać pewien dyskomfort bądź bolesność w zależności od odporności pacjenta na ból. Jeśli zabieg wykonywany jest profesjonalnym gabinecie nie ma co się obawiać o nieprawidłowości. Usta z pewnością zostaną wypełnione symetrycznie, a cały zabieg zostanie przeprowadzony prawidłowo. Jeśli więc marzy się o jędrnych pełnych i nawilżonych ustach warto rozważyć ich powiększenie przy pomocy kwasu hialuronowego. Zdjęcia efektów które można uzyskać można znaleźć w Internecie, a jeszcze lepszym i wiarygodnym źródłem są z pewnością gabinety medycyny estetycznej, które zawsze dysponują zdjęciami przed jak i po wykonaniu zabiegu. Ponadto lekarz odpowie na wszelkie pojawiające się pytania i wątpliwości.