Czy dwutlenek węgla może odmłodzić nasze ciało?

markemed.com.pl

Czy dwutlenek węgla może odmłodzić nasze ciało?

Która z kobiet nie marzy o pięknym ciele, która nie chciałaby mieć odmłodzonej skóry?

Z pomocą przychodzi karboksyterapia. Jest to zabieg polegający na odmładzaniu skóry przy pomocy dwutlenku węgla.

Ten innowacyjny zabieg jest bardzo skuteczny. Uznawany jest nawet za przełom w dziedzinie kosmetologii estetycznej.

Jest świetnym sposobem na walkę z niedoskonałościami skóry. Warto podkreślić, że karboksyterapia jest zabiegiem bezinwazyjnym, który poprawia kondycję ciała. Zabieg karboksyterapii polega na wstrzykiwaniu małych dawek dwutlenku węgla pod skórę. Dwutlenek węgla dociera wówczas do wybranych tkanek w organizmie, a wtedy naczynia krwionośne podlegają rozszerzeniu i tworzy się nowa sieć naczyń krwionośnych. Proces ten ulega znacznemu przyspieszeniu poprzez wstrzyknięcie dwutlenku węgla. Zwiększa się przepływ krwi w ciele człowieka, poprawia się mikrokrążenie. Rozbijane są złogi tłuszczowe w ciele.

Warto podkreślić że karboksyterapia wspomaga zwiększanie ilości kolagenu oraz elastyny w skórze. Dzięki takim właściwościom karboksyterapia jest zabiegiem który już w krótkim czasie pozwoli osiągnąć spektakularne rezultaty. Zabieg ten jest rekomendowany przez gabinety medycyny estetycznej jako bardzo wszechstronny zabieg, polecany niemalże dla każdego.

Karboksyterapię w Krakowie można wykonać w niektórych gabinetach medycyny estetycznej. Cena jednego zabiegu waha się od 100 do 350 zł w zależności od tego na jakiej powierzchni skóry ma być zabieg wykonany. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać pewien dyskomfort. Podczas wstrzykiwania może pojawiać się niewielki ból. Karboksyterapia to zabieg nie tylko poprawiający urodę. Stosowany jest on również w celach leczniczych na przykład w przypadku niewydolności żylnej, zaburzenia krążenia, w przypadku łuszczycy, czy trudno gojących się ran. Zabieg ten stosowany jest nie tylko w celu usunięcia cellulitu pomoże on również zlikwidować cienie pod oczami.

Wskazaniami do wykonania zabiegu karboksyterapii są:

  • podwójny podbródek
  • łuszczyca
  • rozszerzone naczynka
  • zwiotczenie skóry po porodzie
  • zmarszczki i opadanie powiek
  • poduszeczki tłuszczowe pod powiekami
  • nadmiar tkanki tłuszczowej
  • regeneracja skóry na dłoniach oraz stopach
  • brak elastyczności skóry na twarzy
  • blizny.

Jeśli ktoś jest zainteresowany zabiegu karboksyterapii powinien udać się do gabinetu medycyny estetycznej i tam wysłuchać informacji przekazanych przez lekarza. Do stosowania tego zabiegu istnieją pewne przeciwwskazania o których z pewnością pacjent zostanie wcześniej poinformowany. Wśród niektórych przeciwwskazań wymienić należy opryszczkę zakażenie grzybicze ciążę oraz laktację stany zapalne skóry stałe przyjmowanie leków przeciwzapalnych niewydolności narządowe nowotwory w fazie chemioterapii aktywne infekcje zarówno wirusowe jak i bakteryjne. Ponadto zabiegu nie wykonuje się w czasie antybiotykoterapii jak również w przypadku chorób padaczki niewydolności nerek jak również w w przypadkach kiedy pacjent choruje na cukrzycę.

Niewątpliwie karboksyterapia jest prawdziwym odkryciem ostatnich czasów.