Różne rodzaje manicure- który jest hitem tego roku?

markemed.com.pl

Różne rodzaje manicure- który jest hitem tego roku?

manicure kraków

Co to jest manicure niemal każdy dorosły wie. Manicure jest zabiegiem kosmetycznym pielęgnującym paznokcie u rąk.

Zabieg ten wykonywany jest po to, aby mieć ładne dłonie i paznokcie. Nie jest to tylko malowanie paznokci, lecz również wyrównywanie skórek, wycinanie ich, bądź odsuwanie, jak również pielęgnowanie płytki paznokcia.

Wyróżnić możemy różnego rodzaju manicure. Dla wielu kobiet ważne jest, aby ich paznokcie wyglądały nienagannie. Są one atrybutem kobiecości dlatego też warto o nie dbać. Poza tym to również jest chwila relaksu oraz odprężenia dla kobiet, które podczas takiego zabiegu mogą mieć chwilę dla siebie.

Najpopularniejszym rodzajem manicure w ostatnich czasach jest manicure hybrydowy, manicure japoński oraz manicure biologiczny. Na czym one polegają?

Najmniej inwazyjny jest z pewnością manicure biologiczny. Jest to zabieg pielęgnacyjny płytki paznokcia. W jego skład wchodzi odsunięcie skórek metodą biologiczną oraz skrócenie paznokci i nadanie mi odpowiedniego kształtu.

Klasyczny manicure nie zajmuje wiele czasu, nie wymaga również stosowania wielu specjalistycznych narzędzi. Do jego wykonania wystarczą podstawowe narzędzia. Niezwykle istotną sprawą jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. Od tego zależy późniejszy finalny wygląd paznokci. Oczywiście pierwszym krokiem jest zmycie pozostałości starego lakieru, następnie dłonie można namoczyć w wodzie z dodatkiem z substancji zwiększających, ale nie jest to konieczne. Można również na skórki nałożyć preparat który je zmiękczy, wówczas można je odsunąć delikatnie bądź wyciąć przy pomocy cążków. Przy pomocy jednorazowego pilniczka nadaje się paznokciem pożądany kształt, piłuje się boki aby je wysmuklić. Tak przygotowane paznokcie są wówczas gotowe na przyjęcie lakieru. Przed malowaniem należy pamiętać aby zawsze odtłuścić płytkę paznokci, tak aby lakier lepiej się ich trzymał. Warto zastosować bazę pod lakier która będzie zapobiega przebarwieniom paznokci od ciemnych lakierów. Ponadto zwiększa przyczepność lakieru. Następnie nakładane są z reguły dwie warstwy lakieru w wybranym ulubionym kolorze. Na wierzch stosuje się top nawierzchniowy utwardzający lakier poprawiający jego trwałość oraz dodający blasku paznokciom.

Innym ostatnio popularnym rodzajem manicure jest manicure hybrydowy. Manicure w Krakowie wykonać można w niemal każdym gabinecie kosmetycznym. Zabieg tak jest podobny do klasycznego z tym, że stosowane lakiery wymagają utwardzenia w specjalnej lampie. Hybryda dobrze zrobiona jest bardzo trwała i wytrzyma naprawdę wiele niekorzystnych czynników. Nie ma obawy o sprzątanie, zmywanie. Lakier trzyma się nawet do trzech tygodni. Po około dwóch tygodniach warto uzupełnić jest hybrydę, tak aby nie było widać odrostów. Dobrze wykonaną hybrydę trudno odróżnić od manicure klasycznego, różnią je z pewnością większa trwałość . Dobrze wykonany manicure hybrydowy oraz prawidłowo zdejmowany z paznokci nie powinien ich niszczyć.

Innym rodzajem manikiuru nieco mniej popularnym od manicure hybrydowego i biologicznego jest manicure japoński, który polega na wcieraniu w płytkę paznokcia pasty która zawiera witaminy oraz minerały, następnie nanosi się na paznokcie warstwę pudru . W ten sposób otrzymuje się zdrowo wyglądające i naturalnie wyglądające paznokcie. Manicure japoński jest polecany do paznokci które są zniszczone, o które należy szczególny sposób zadbać.

Jeśli ktoś nie ma czasu, aby udać się do gabinetu kosmetycznego, manicure można wykonać w domu. Większość osób ma potrzebne do tego przyrządy. Nie wymaga to dużo czasu, a warto pamięta,ć że piękne zadbane dłonie są wizytówka każdego człowieka. Również mężczyźni powinni dbać o dłonie. Ne mówimy tutaj o stosowaniu kolorowych lakierów, ale o to, aby paznokcie były czyste gładkie i błyszczące, skórki odsunięte, a skóra dłoni nie wysuszona tylko nawilżona. Zadbane dłonie u mężczyzn i kobiet to konieczność w dzisiejszych czasach.