Łamliwe paznokcie – jak o nie prawidłowo zadbać

markemed.com.pl

Łamliwe paznokcie – jak o nie prawidłowo zadbać

Ładne i zdrowe paznokcie to prawdziwa ozdoba dłoni. Ich dodatkowe zdobienie rożnymi metodami to dziś prawdziwa sztuka – przynajmniej w wykonaniu niektórych stylistek. Niestety, czasem zdarza się, ze naturalne paznokcie stają się kruche, łamliwe i niemożliwe do utrzymania w określonej długości. Jak z tym walczyć? Jak zadbać o łamliwe paznokcie, by nawet bez lakieru i sztucznych przedłużeń stanowiły naszą ozdobę?

 

Przyczyny łamliwych paznokci

Aby prawidłowo zadbać o łamliwe paznokcie należy przede wszystkim poznać przyczynę ich złej kondycji. Dopiero jej wyeliminowanie pomoże nam zlikwidować problem. Przyczyny powstawania łamliwości mogą być natomiast bardzo rożne. Do najczęściej występujących zaliczamy:

  • niedobór witamin
  • niedobór wapnia
  • nadużywanie zmywaczy do paznokci, zwłaszcza zawierających aceton
  • częsty, bezpośredni kontakt z detergentami
  • długotrwałe wystawienie na działanie wody

 

Sposoby na piękne paznokcie

Wygląda na to, że najczęstszą przyczyną łamliwych paznokci, jest niewłaściwa, uboga w składniki mineralne dieta. To dość powszechny problem w czasach popularności fast-foodów.

Aby poradzić sobie z tym problemem należy pop prostu zacząć jeść lepiej. Jeśli z rożnych powodów nie jesteśmy w stanie znacząco poprawić naszej diety, powinniśmy sięgnąć po jeden z suplementów diety dostępnych w aptece, które pomogą nam kompleksowo zadbać o paznokcie oraz kondycję skóry i włosów.

Na łamliwe paznokcie często też narzekają kobiety w ciąży, lub niedługo po porodzie. W ich przypadku przyczyną jest zwiększone zapotrzebowanie organizmu na witaminy i mikroelementy. Suplementacja jest w takich przypadkach zalecana przez lekarzy i dokonywana przy pomocy specjalnie skomponowanych preparatów.

Oprócz suplementacji dostępnych jest wiele środków i sposobów na pielęgnację łamliwych paznokci miejscowo od zewnątrz. Przede wszystkim – nawilżanie i natłuszczanie. Sprawdzają się tu zarówno preparaty z drogerii przeznaczone specjalnie na łamliwe paznokcie, ale również środki domowe, takie jak wcieranie i moczenie w oliwce dla dzieci, albo nawet w zwykłym oleju roślinnym.

Jedna odpowiedź

  1. Kasia pisze:

    Łamliwe paznokcie miewam systematycznie. Raz na jakiś czas odczuwam poprawę. Postaram się posłuchać rad na temat ich wzmocnienia i przyczyn ich łamliwości.

Możliwość komentowania została wyłączona.