Medycyna estetyczna coraz bardziej popularna w Polsce.

markemed.com.pl

Medycyna estetyczna coraz bardziej popularna w Polsce.

Medycyna estetyczna cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Na świecie już od dawna korzysta się z jej dobrodziejstw. W naszym kraju przyjęła się na dobre, choć nadal niektórzy sceptycznie podchodzą do tematu poprawiania urody. Do dzisiaj medycyna estetyczna kojarzy się z operacjami plastycznymi. A to przecież tylko ułamek tego co może medycyna. Zajmuje się nie tylko operacjami plastycznymi, ale oferuje szereg różnego rodzaju zabiegów, które nie tylko poprawiają urodę, ale których celem jest poprawia zdrowia pacjenta. Owszem ładny wygląd ciała to również lepsze samopoczucie, lepsza samoocena, większa pewność siebie.

Medycyna estetyczna z roku na rok rozwija się w wprowadza pewne nowości, innowacyjne zabiegi. Oferta zabiegów jest naprawdę bogata i potrzeba wielu szkoleń aby zaznajomić się i potrafić wykonywać różne z nich. 

Główny prym wiodą zabiegi potocznie mówiąc mające zatrzymać czas. Szczególnie w dużych miastach, na przykład zabiegi odmładzające w bielsku są hitem od wielu lat. Odmładzanie czyli poprawianie wyglądy skóry, aby wyglądała młodziej, korygowanie zmarszczek, nawilżanie, to nie tylko zabiegi z wykorzystaniem botoksu, ale również inne. Bardzo często wykorzystywaną substancją jest kwas hialuronowy, który doskonale nawilża i poprawia wygląd skóry. 

Oczywiście botoksu również nie należy się obawiać, bo podawany w odpowiedni kontrolowany sposób, przez wykwalifikowaną osobę będzie korzystanie wyglądał. Za jego pomocą można osiągnąć bardzo naturalny efekt, należy jednak stosować go umiejętnie oraz z umiarem. Jest świetny również w przypadku leczenia nadpotliwości.  Botoks, czyli toksyna botulinowa, bądź jeszcze inaczej-jad kiełbasiany jest to substancja która wykorzystywana jest również w tradycyjnej medycynie na przykład w okulistyce i neurologii. Nie wszyscy wiedzą, ze pomaga nawet w przypadku leczenia migren.

Wspomniany wcześniej kwas hialuronowy również od wielu lat utrzymuje się w czołówce substancji wykorzystywanych w medycynie estetycznej. Używany jest między innymi do powiększania ust. Wstrzykuje się go zarówno w dolną jak i górną wargę. Kwas nadaje im odpowiedni kształt, ale również zadba o odpowiednie nawilżenie ust. Efekt widoczny jest bezpośrednio po wykonaniu zabiegu. 

Medycyna estetyczna to również lasery używane do np. usuwania przebarwień. Ale również i trwała depilacja laserowa ciała. Ten zabieg jest popularny zimą, kiedy głównie panie chcą przed latem pozbyć się na stałe owłosienia z ciała. Zabieg taki przynosi znakomite efekty, a najczęściej wykonywany jest zimą, gdyż wykonuje się go na nie opalone ciało. Aby uzyskać zadowalające efekty wykonać należy serię zabiegów, po których mamy spokój z owłosieniem na dobrych kilka lat.  Każdy zabieg powinien być dobierany indywidualnie do każdego pacjenta. To co dobre dla jednej osoby wcale nie musi służyć każdemu. Dlatego też niezwykle ważna jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, który po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu z pacjentem wspólnie z nim jest w stanie dobrać odpowiedni zabieg aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. 

 

Jedna odpowiedź

  1. Łucja pisze:

    Botoks wcale nie jest taki straszny, jak go malują oraz potrafi dać cuda. Jeśli ma się zmarszczki, które są spowodowane mimiką to żadne kremy nie będą nie nie skuteczne ( przetestowałam na sobie samej….). Poza tym daje się go tak niewielką igiełką, że praktycznie się tego ukłucia nie odczuwa.

Możliwość komentowania została wyłączona.