Kwas hialuronowy- król nawilżania

markemed.com.pl

Kwas hialuronowy- król nawilżania

Kwas hialuronowy Ostrowiec

 

Skóra człowieka zmienia się wraz z upływającym czasem. To zupełnie normalnym proces którego nie da się zatrzymać.  Z każdym rokiem w skórze produkowane jest mniej kolagenu elastyny przez co staje się ona niej elastyczna, bardziej wiotka, cienka. W pewnym wieku skóra wymaga już szczególnej pielęgnacji. Nie wystarczą jej zwykle kremy nawilżające ale potrzebuje. Mocniejszego działania aby spowolnić proces starzenia. Już od pewnego czasu wiadomo  że kluczowe znaczenie w profilaktyce starzenia się skóry ma właściwe nawadnianie skóry od wewnątrz i nawilżanie jej od zewnątrz. Na rynku jest całe mnóstwo mnóstwo kremów których zadaniem jest zlikwidowanie zmarszczek oraz zapobieganie pojawianiu się na nowych. Wiele kremów opartych jest na substancji takiej jak kwas hialuronowy. To substancja o niezwykłych właściwościach nawilżających.potrafi w znakomity sposób wiązać wodę w skórze co sprzyja nawodnieniu i nawilżeniu. Kwas hialuronowy w Ostrowcu można aplikować w gabinetach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej..tak oferowane są różnego rodzaju zabiegi które wykorzystują niezwykle właściwości kwasu hialuronowego.  

 

 Co to takiego jest kwas hialuronowy?

 

Jest to wielocukier występujący pod postacią bezbarwnej cieczy. Konsystencja nie jest jednak całkiem płynna a przypomina bardziej żel. W organizmie człowieka kwas ten występuje pod postacią soli sodowej czyli hialuronianu sodu.  Związek ten ma identyczną budowę u ssaków jak i u bakterii. Największe stężenie kwasu hialuronowego występuje w skórze właściwej oraz mazi stawowej jak również w ciele szklistym oka.  W medycynie estetycznej kwas hialuronowy wykorzystywany jest to wygadzania zmarszczek szczególnie na twarzy dekolcie oraz szyi. Kwas hialuronowy świetnie nawilża. Na skórze tworzy powłokę ochronną, zapobiegającą utracie wilgoci. Dzięki niemu skóra jest miękka, jędrna oraz wygląda dużo młodziej. 

 

Kwas hialuronowy jest całkowicie bezpieczny w użyciu. Jest często wykorzystywany podczas zabiegów medycyny estetycznej.

Używa się go podczas zabiegów odmładzających, ujędrniających. Wypełnia się nim zmarszczki, powiększa usta, wygładza skórę. Kwas hialuronowy dzięki swoim niezwykłym właściwościom  higroskopowym świetnie sprawdza się podczas zabiegów nawilżających skórę. Warto wspomnieć, że jedna cząsteczka kwasu hialuronowego potrafi związać ok. 250 cząsteczek wody. 

Z dobrodziejstwa kwasu hialuronowego skorzystać można również w domu zaopatrując się w kosmetyki z jego dodatkiem.  Są to kremy, toniki, maseczki, czy żele. Również często wybieranym kosmetykiem jest serum z kwasem hialuronowym. Można również kupić czysty kwas hialuronowy i samemu dodawać go do kremu czy toniku.  

 

Kwas hialuronowy z pewnością pomoże na dłużej zachować piękny wygląd skóry. Ponadto przyśpiesza gojenie ran, jak również może zmniejszyć widoczność blizn. Może również ochronić warstwę rogową naskórka aby nie wnikały w nią niekorzystne substancje z zewnątrz. 

 

Kwas hialuronowy nie jest drogi, warto więc rozważyć jego zakup bądź zabiegi z jego wykorzystaniem w salonie kosmetycznym bądź w gabinecie medycyny estetycznej.