Jakie zabiegi na cellulit?

markemed.com.pl

Jakie zabiegi na cellulit?

cellulit i skórka pomarańczowa

Cellulit to problem, który dotyczy dużej liczby kobiet bez względu na wagę czy typ sylwetki. Dotyka nie tylko osoby z nadmiarem kilogramów, ale często także te, które mają są szczupłe. Jak się pozbyć cellulitu, kiedy odpowiednia dieta i aktywność fizyczna to za mało? Z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej, które doskonale sprawdzają się jako skuteczna terapia antycellulitowa. Do najskuteczniejszych zabiegów zalicza się karboksyterapię, laseroterapię, endermologię czy zabiegi z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych. Przyjrzyjmy się bliżej tym zabiegom.

Karboksyterapia

Karboksyterapia to tak zwana terapia dwutlenkiem węgla, którą stosuje się zarówno na twarz, jak i na pozostałe partie ciała: brzuch, nogi czy pośladki. Istotą zabiegu jest wprowadzenie pod skórę dwutlenku węgla, który rozszerza naczynia krwionośne, dotleniając i odżywiając komórki. Wszystko to sprawia, że skóra wygląda znacznie lepiej. Zabieg nie jest zbyt bolesny i trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut w zależności od partii ciała.

Endermologia

Endermologia to mechaniczny masaż, dzięki któremu można znacznie zmniejszyć tkankę tłuszczową, a tym samym zredukować cellulit. Zabieg jest mało inwazyjny i polega na rolowaniu skóry za pomocą specjalnej głowicy, która stymuluje tkankę łączną do lepszego krążenia limfatycznego oraz rozbijania substancji tłuszczowych, które następnie są wydalane z organizmu.

Fale radiowe

Dzięki urządzeniom wykorzystującym fale radiowe możliwe jest rozbicie lipidów, wzmocnienie naczynek oraz drenaż limfatyczny. Zabieg pozwala na wyrównanie skóry, ujędrnienie, a tym samym zredukowanie cellulitu. Fale radiowe są więc skutecznym narzędziem do walki z cellulitem zlokalizowanym w różnych partiach ciała.

Laser

Laserowe usuwanie cellulitu to jedna z najskuteczniejszych metod pozbycia się tego problemu. Najczęściej wystarcza już jeden zabieg, aby w niedługim odstępie czasu zobaczyć pierwsze efekty. Laser pozwala rozpuścić tłuszcz oraz ujędrnić skórę w bezinwazyjny i praktycznie bezbolesny sposób. Rezultat zabiegu utrzymuje się prawie przez rok.