Czy można mieć śnieżnobiałe zęby bez wybielania?

markemed.com.pl

Czy można mieć śnieżnobiałe zęby bez wybielania?

Mamy wiek XXI. Są to czasy kiedy każdy kto tylko chce może mieć zdrowy uśmiech, zdrowe zęby, bez bólu, dyskomfortu. Opieka dentystyczna w naszym kraju jest bardzo dobrze rozwinięta, więc każdy kto tylko ma chęci może mieć piękne i zdrowe zęby. Nie ma potrzeby unikania wizyty u dentysty. Wiadomo że ktoś kto w świadomości ma ukryte wspomnienia z dzieciństwa, niezbyt miłe, to trudniej jest mu wybrać się na wizytę do stomatologa. Warto jednak przełamać się i wybrać się do nowoczesnego gabinetu stomatologicznego.

Oecnie taki gabinety są dużo lepiej wyposażone niż kiedyś. Są nowoczesne, posiadają nowoczesny sprzęt. Ponadto lekarze stomatolodzy mają duże doświadczenie. Warto więc zapomnieć o zamierzchłych czasach, kiedy to wizyta u stomatologa mogła być traumą. Obecnie leczenie zębów może odbywać się bez bólu. Możne odbywać się ono nawet w narkozie, przy ulubionej muzyce, podczas oglądania filmu. Również w dziedzinie stomatologii estetycznej bardzo wiele się zmieniło. Można uzyskać piękny i zdrowy uśmiech dzięki licówkom. Licówki mogą być porcelanowe bądź kompozytowe.

Co to w ogóle jest licówka?

Licówka jest cieniutkim płatkiem który po prostu przykleja się na powierzchnię zęba. Licówki wykonuje się po to, aby maskować niedoskonałości, przebarwienia. Licówki zmieniają ponadto kształt zębów, nadają im piękny wygląd, biały. Jest to dobre rozwiązanie kiedy nie ma czasu na podejmowanie długotrwałego leczenia.

Aby nałożyć na ząb licówkę najpierw należy ten ząb oszlifować, dlatego że nawet bardzo cieniutka licówka nieznacznie zwiększa objętość zęba. Dlatego konieczne jest to szlifowanie. Warto jednak pamiętać, że licówek nie stosuje się zamiast leczenia ortodontycznego. Jeżeli jest ono konieczne należy najpierw przeprowadzić leczenie ortodontyczne, a potem ewentualnie nałożyć licówki. Licówki często są stosowane u osób których naturalny kolor zębów nie może być już jaśniejszy ponieważ kolor kości nie pozwala na większe wybielenie. Ponadto na zębach czasami są drobne pęknięcia, są źle wyglądające wypełnienia. Takie właśnie osoby mające takie problemy decydują się na założenie licówek. Licówek nie zakłada się u osób które mają próchnicę, choroby zgryzu, choroby dziąseł. Ponadto nie zalecane są one osobom które cierpią na bruksizm, zgrzytają zębami zaciskają je ponieważ licówki wówczas mogą się odkleić.

Należy zwrócić również uwagę na to, że licówek nie zakłada się na zęby po leczeniu kanałowym. , Obecnie licówki w Krakowie można założyć w dużej liczbie nowoczesnych gabinetów medycyny stomatologicznej.

Ile trwa założenie licówek? Wystarczy kilka wizyt u stomatologa. Jeśli pacjent decyduje się na licówki porcelanowe czas ten jest nieco dłuższy. Procedura jest małoinwazyjna. Ząb jest jedynie w minimalnym stopniu opracowany. Licówki można wykonać na pojedyncze zęby ale również na całe łuki zębowe. Obecna stomatologia estetyczna pozwala odbudować również większe fragmenty zębów. Koszt założenia licówek jest uzależniony od bardzo wielu czynników. Najlepiej umówić się na indywidualne konsultacje ze stomatologiem podczas których z pewnością zostanie przedstawiony wstępny plan leczenia oraz założenia licówek. U każdego pacjenta koszt może być inny gdyż Wynika to ze stanu uzębienia danego pacjenta.