Botoks – zabieg, z którym można pozbyć się zmarszczek mimicznych

markemed.com.pl

Botoks – zabieg, z którym można pozbyć się zmarszczek mimicznych

Zmarszczki mimiczne widoczne na czole, wokół oczu i ust można zlikwidować. Najlepsze efekty daje zabieg na bazie toksyny botulinowej – botoksu.

Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej dają doskonałe efekty. Są jednocześnie wyjątkowo skuteczne, a przy tym bezpieczne. Jedną z najczęściej wybieranych procedur w gabinetach medycyny estetycznej jest usuwanie zmarszczek botoksem. Dzisiaj pacjentkom chcącym wykonać botoks Kraków oferuje wiele miejsc, w których można skorzystać z tego zabiegu. Co warto wiedzieć na temat toksyny botulinowej?

Czym jest botoks?

Botoks, także botox, to handlowa nazwa, która stosowana jest na jad kiełbasiany. Inaczej to toksyna botilinowa. Ta produkowana przez bakterie Clostridium botulinum neurotoksyna silnie oddziałuje na układ nerwowy, prowadząc do zablokowania przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, a tym samym do ograniczenia ruchu mięśni.

Zatrucie toksyną botulinową może prowadzić nawet do śmierci, ale badacze odkryli, że niewielkie dawki dają efekt terapeutyczny bez ryzyka dla pacjenta. Botoks używany jest głównie na dolegliwości związane z nieprawidłową pracą mięśni, między innymi przy kurczach, zezie, nadmiernej spastyczności (napięciu mięśniowym), porażeniach nerwowych.

Również odkryto, że botoks jest skuteczny na zmarszczki – obecnie jest jednym z często używanych preparatów w gabinetach medycyny estetycznej.

Botoks na zmarszczki mimiczne

Toksyna botulinowa oddziałuje na przewodnictwo pomiędzy nerwami a mięśniami. Z tego względu jest ona polecana na zmarszczki mimiczne, które formują się pod wpływem działania mięśni.

Zmarszczki mimiczne widoczne są przede wszystkim na czole – to zmarszczki poziome i pionowe, także przy oczach jako kurze łapki, zmarszczki dolnej powieki, a ponadto przy ustach jako tzw. zmarszczki palacza. Takie linie często bywają widoczne u osób po dwudziestym roku życia. Sprzyja im bogata mimika twarzy, ale również nadmierna suchość skóry, opalanie się, stosowanie używek.

Zmarszczek mimicznych nie można pozbyć się z użyciem kosmetyków, ponieważ nie oddziałują one tam, gdzie dochodzi do powstawania problemu, czyli w warstwie tkanki mięśniowej. Taką możliwość daje jednak botoks Kraków to jedno z wielu miast, gdzie można skorzystać tego zabiegu.

Za pomocą botoksu można wygładzić zmarszczki mimiczne, co jest efektem redukcji skurczów mięśni twarzy. Warto jednocześnie zaznaczyć, że prawidłowo wykonany botox nie powoduje zaburzenia mimiki twarzy i nie daje efektu „maski”.

Medycyna estetyczna – botoks Kraków

Po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej słów „botoks Kraków”, można przekonać się, że w stolicy województwa małopolskiego do wyboru jest wiele ofert tego typu.

Zainteresowanym zabiegiem botoks Kraków daje dostęp do szerokiej gamy gabinetów medycyny estetycznej, w których można usunąć zmarszczki tą metodą. Koszt wykonania procedury wynosi od około 400 do 1500 złotych w zależności od wielkości obszaru zabiegowego i cennika gabinetu.

Zabieg można wykonać w gabinecie medycyny estetycznej DermaMED botoks Kraków, który zapewnia profesjonalną obsługę dla wszystkich swoich klientek.

Przebieg zabiegu usuwania zmarszczek botoksem

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjentki – w trakcie konsultacji lekarz wykonujący procedurę wyklucza ewentualne przeciwwskazania, na przykład infekcje, schorzenia uniemożliwiające jej przeprowadzenie.

Zabieg nie wymaga znieczulenia, lecz może być ono wykonane na życzenie. Całość trwa zwykle około 15 minut, dlatego zabieg ten nie jest długi i przy tym bardzo skomplikowany. Od razu po jego zakończeniu można powrócić do codziennych aktywności, pamiętając jednak o wskazaniach lekarza.

Efekty usuwania zmarszczek toksyną botulinową

Pierwsze efekty zabiegu można zauważyć po około 3-4 dniach, ale ostateczne rezultaty widoczne są po 2 tygodniach. Skóra wygląda wtedy na gładką, wypoczętą, zmarszczki mimiczne są znacznie spłycone lub całkowicie zanikają.

Takie efekty można obserwować nawet przez okres 3-6 miesięcy, dlatego też to długotrwały sposób na redukcję nieestetycznych linii widocznych na twarzy. Po tym czasie procedurę można wykonać powtórnie – co ważne, z każdym kolejnym zabiegiem rezultaty utrzymują się dłużej.

Gdy zatem celem jest usuniecie zmarszczek, warto zdecydować się na botoks Kraków to miasto, w którym działa wiele gabinetów świadczących tego typu usługi.